Beton Silme Parlatma

beton silme parlatma
Beton Silme Parlatma

Beton parlatma diğer adıyla silme beton metodu betonun yüzeyinde çimento pastasını kaldırarak ve alttaki güçlü betonu açığa çıkararak; mekanik olarak iyileştirir. Mevcut beton, güvenilir ve defalarca test edilmiş metodla; parkurumuzda bulunan etkili makineler ve elmas ekipmanlar ile öğütülür ve parlatılır. Parlatılmış beton işleminin sonucunda, tamamen eşit seviyede hem estetik, hem fonksiyonel hem de yüksek kalitede parlatılmış bir zemin ortaya çıkar.
Beton parlatılırken final görünümüne çeşitli faktörler etki eder:

-Taşın kalitesi ve rengi. Dünyada kırma taş malzemesi genellikle değişik boyutlardaki granitten oluşur.

-Çimentonun rengi (çimento pigmentlerle renklendirebilir).

-Betonun kalitesi.

-Öğütme derinliği: Değişik grit ölçüleri ve elmas segmentlerindeki yapıştırma matriksi ile beton yüzeyde ne derinliğe ineceğinizi seçebilirsiniz. Öğütme derinliği kırma taşların ne kadar açığa çıkacağını ve estetik görünümü etkiler.

SİLME BETONUN FAYDALARI

Güzellik, parlatılmış betonun altından gelir.

Zeminler endüstriyel alanlar olsun, evsel alanlar olsun; günlük yaşamın önemli parçalarıdır. Fakat güzel görünümün yanında, zeminler fonksiyonelde olmalıdır. İşte bu yüzden parlatılmış betona aşık olacaksınız. Parlak beton yüzey sadece estetiklik değil aynı zamanda birçok menfaat getirir.

Güçlü, ekonomik zemin

Parlatılmış beton tüm ticari ve endüstriyel faaliyetler için ekstrem derecede ekonomik bir opsiyondur. Geleneksel beton zemin metodları veya epoksi zeminlerle kıyasladığınızda, parlatılmış beton geçilmez, yenilmez bir sağlamlık dayanıklılık ortaya koyar. İşlem görmüş beton sonsuz bir ürün ömrüne (binanın ömrü ile bir) sahip olur. Başlangıç yatırımı geleneksel zemin çözümlerine kıyasla aynı veya daha azdır. Fakat bunun yanında bakım maliyetleri daha azdır ve ürün ömrü sonsuz hale gelir.
Bu durum parlatılmış beton sistemini en kazançlı yatırım opsiyonu haline getirir. Parlatılmış beton; uygulanmış ürün ömür maliyet döngüsü geleneksel zemin çözümlerinden 60% daha azdır. Elmas partiküllü ped temizlik metodunu kullanarak, zemininizin bakımları kolaylaşır, çevre dostu olur ve maliyetinizi minimuma indirir.

Daha iyi bir çevre doğrultusunda…

Beton tamamen saf doğal malzemelerden oluşur. Betona uygulanan kaplamalar çoğunlukla çevreye olumsuz etkiler meydana getirir. Parlatılmış beton geleneksel zemin çözümlerinden en az 30 kat daha az enerji kullanır. Elmas partiküllü ped zemin bakım sistemi ise; tek çevre dostu temizlik metodudur.

Elmas partiküllü ped temizlik sistemi kimyasal kullanmaz, sadece sıradan musluk suyuna ihtiyaç duyar.

Tüm zevklere uyan bir zemin

Parlatılmış beton dört farklı konseptte uygulanabilir. Ultra, Maxi, Midi ve Mini. Bu da demektir ki mat bir zeminden, en parlak zemine seçenekleriniz mevcuttur. Parlatılmış beton konseptlerindeki ortak nokta ise, fonksiyonel, ekonomik, çevre dostu, estetik olarak göz alıcı en mükemmel zemin çözümü olmasıdır.

Elektronik endüstrisi için bir zemin

Dayanım testleri, hem zemin kirişlerinde hemde beton katlarında uygulanmış ve parlatılmış beton uygulamasının elektronik endüstrisindeki SS-EN 61340-5-1 zemin standardı ile uyumlu olduğu ispatlanmıştır. Ölçülen değer uluslararası IEC standartları ve Amerikan ANSI/ESD standartları yelpazesi içinde kalmıştır. ESD (elektrostatik deşarj) ayakkabıları ile yapılan yürüyüş testlerinde genellikle düşük oranda oluşmuş veya hiç statik meydana gelmemiştir. Elektronik ürünlere dokunmak için şart koşulmuş sınırlar parlatılmış beton uygulamalarının hiç birinde aşılmamıştır.

Zemininizi renklendirin!

Parlatılmış beton sadece zor yıpranan yüksek ışıltılı zeminlerden daha fazlasını sunar. Beton zemininize, zeminin mükemmel kalitesinden birşey kaybetmeden zevkinize göre renk ekleyebilirsiniz. Tüm zemini renklendirmek isteyebileceğiniz gibi; sadece gözalıcı logonuzuda zemininize uygulayabilirsiniz.

Sadece su ekleyin…

Elmas partiküllü ped temizlik sistemi, her çeşit zemini minimum efor ile korumanızı sağlar. Tüm ihtiyacınız sudur. Hiçbir kimyasal veya parlatma ürününe ihtiyaç duymazsınız. Buda elmas partiküllü temizlik pedlerini zemin üstünde nazik tutar ve mükkemmel sonuçlar doğurur. Elmas pedler hemen hemen tüm temizlik makineleri ile uyumludur.

KULLANIM ALANLARI

Endüstriyel zeminlere ek olarak, Parlatılmış beton aynı zamanda diğer birçok ortam için çok uygun ve verimlidir. Örneğin süpermarketler, perakende mağazalar, okullar, hastaneler, kütüpaneler, ofisler, ticari plazalar, garajlar ve hatta modern mimari evler…

Özet Olarak Silme Betonun Avantajları
Ekonomiktir. Estetik ve çekicidir.
Rakipsiz ve dayanıklıdır. Çevre dostudur.
Düşük bakım maliyetine sahiptir.
Pürüzsüz yüzeyi sayesinde minimum titreşim sağlar. Zemin ıslakken bile kaymaya izin vermez.
Nem tutmaz. Nefes alır. Toz tutmaz.
Işığı yansıtarak aydınlatma ve enerji maliyetini azaltır. Yangına karşı en yüksek derecede güvenlik sınıfındadır.

admin Baskı Beton , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
admin